Czy chciałeś kiedyś poczuć się jak prawdziwy cowboy? Załóż ostrogi, wsiądź na konia i pognaj z nami w stronę zachodzącego Słońca.
 
IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share
 

 Dostępne grupy

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin

Posty : 23

Dostępne grupy Empty
PisanieTemat: Dostępne grupy   Dostępne grupy I_icon_minitimeSob Mar 16, 2019 12:46 pm

Dezerterzy
Wojna Secesyjna rozkręciła się w najlepsze. Wojska Południa bezustannie toczą bój z wojskami Północy. Powszechny pobór na armii, a później branie udziału w potyczkach, w niesmak jest znacznej części młodych mężczyzn. Nawet jeśli uda im się przeżyć na pierwszej linii, to szok wywołany hukiem armat i muszkietów, krzyki rannych kamratów i parcie na bagnety wroga, pozostawia głęboki ślad w umyśle człowieka. Nic więc dziwnego, że wielu postanawia uciec z armii, pomimo groźby natychmiastowego rozstrzelania. Ci, którzy zdołali zbiec, muszą się ukrywać przed wzrokiem przedstawicieli wojskowych, a także wymiarem sprawiedliwości. Dlatego też dezerterzy zmieniają swoje nazwiska, golą lub zapuszczają brody i uciekają jak najdalej od swoich rodzinnych ziem, licząc na to, że nie pozostaną rozpoznani i będą mogli poukładać sobie życie na nowo. 

Rewolwerowcy
Lub też poszukiwacze przygód. Są to osoby z zamiłowaniem do broni palnej, z którą się praktycznie nie rozstają. Rzekło się mówić, że rewolwerowcy to przystojni faceci w drogich kapeluszach, kwadratowej szczęce, którzy nie skąpią w kulturze osobistej. Prawda jest jednak nieco inna. Znaczna ich część, to analfabeci i pijacy. Często są powodem wszelakich rozrób w miastach. Owszem, zdarzają się i tacy bajkowi, jednakże pozostają w mniejszości. Na ogół celem rewolwerowca jest szybki zarobek przy użyciu swojej pukawki. Dlatego też jako pierwsi rzucają się na zlecenia związane z wytropieniem bandyty lub polowaniem na Indian. Co niektórzy przedstawiciele tej grupy zakładają swoje gangi terroryzujące napotkanych na drodze handlarzy, społeczność mniejszych miasteczek czy organizowaniem napadów na banki.

OsadnicyPrzybyli z odległych krajów w celu poszukiwania lepszych warunków do życia. Podróżują z jednego końca kontynentu na drugi i szukają dogodnego miejsca do zapuszczenia korzeni. Wśród osadników znajdują się ubodzy obywatele krajów europejskich, którzy za ostatni grosz nabyli bilet do Ameryki, młodzieńcy chcący zwiedzić kawałek świata, lokalni uciekinierzy, a także lekarze, nauczyciele czy dezerterzy. Wszystkimi tymi osobami kieruje tylko jedna myśl. Znaleźć swoje miejsce, dorobić się majątku i móc spędzić resztę życia siedząc sobie na gangu i podziwiając otaczającą ich przyrodę.

Traperzy
Traperów najczęściej można spotkać w okolicach porośniętych lasami gór, a także przy strumieniach i jeziorach, gdzie przez większość swojego czasu polują na dziczyznę oraz zwierzątka futerkowe. Traperzy cieszą się również przyjaznymi relacjami z niektórymi szczepami indiańskimi. Razem z nimi udają się na polowanie, prowadzą handel wymienny, a nawet łączą się w pary. Traperów można łatwo rozpoznać w tłumie. W porównaniu do ludzi żyjących w mieście, ich ubrania jak i każdy inny element wyposażenia zrobione są ze zwierzęcych skór, rogów czy futra.

Indianie

(nie zawarto wszystkich plemion)

 Wrony: Niezbyt liczne plemię, jednakże nie umniejszające tym ich roli. Wrony jako jedno z niewielu plemion indiańskich, są pokojowo nastawieni do nowych osadników. Prowadzą z nimi handel wymienny jak i wcielają się w rolę lokalnych przewodników. Pomimo tego, że ich szeregi zostały znacznie przetrzebione z powodu chorób przywiezionych przez kolonistów, a także licznie prowadzone wojny, to Wrony nadal pozostają najwaleczniejszymi z Indian. Ich umiejętności w obchodzeniu się z końmi oraz pokojowe nastawienie, zaowocowało tym, że bardzo często znajdują pracę jako zwiadowcy armii Konfederatów czy Unii.
Komancze: Najliczniejsze plemię po południowej stronie kraju. Sami wojownicy liczą blisko dziesięć tysięcy mężczyzn. Znani są ze swych łupieżczych najazdach na pobliskie wioski oraz miasta. Nie lękają się stawiać czoła nawet dobrze obwarowanym miastom położonym daleko za granicami Meksyku, z dala od rodzimych ziem. W porównaniu do Apaczów, Komanczowie poszukają głownie bogactwa, więc jeśli mamy coś na wymianę, nasze życie jest bezpieczne.


Apacze: Apacze zamieszkują tereny górzyste, skąd mają dobre pole obserwacji poniższych równin, a także duże pole do popisów jeśli chodzi o organizowanie zasadzek. Przemieszczanie się po ich terytorium jest wysoce ryzykowne, gdyż Apacze są wrogo nastawieni niemal do każdego, nawet do innych Indian. Znani są z napadania na karawany i wioski, wyżynając przy tym każdą napotkaną osobę.
Czarne Stopy: Obozowisko Czarnych Stóp jest położone najdalej na północy znanych terenów. Zamieszkują go głownie niedobitki niegdyś najpotężniejszego szczepu Indian, ale z powodu chorób przywiezionych przez białych osadników, ich populacja znacznie się zmniejszyła. Obecnie trudnią się głównie w wypadach rabunkowych na inne plemiona lub mniejsze grupy traperów.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Dostępne grupy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Western-PBF :: ADMINISTRACJA :: Encyklopedia-
Skocz do: